Статті

 • ТОП пюре

  Частина1
   
   1. Яблучно-бананове пюре
   
  Інгредієнти:
   
  ● яблуко,
  ● банан,
  ● молоко
   
  Приготування:
   
  Яблуко і банан очистити і подрібнити блендером, додати 10 грамм  молока. Всього 5 хвилин і поживний дитячий сніданок готовий! Яблучно-бананове пюре можна давати малюкам з 6 міс.
   
   
   2.Бурякове пюре
   
  Інгредієнти:
   
  ● столовий буряк,
  ● олія,
  ● вода.
   
  Приготування:
   
  Буряк дуже корисний овоч,

Перший слінг

Ось Ви стали мамою маленького ангела –і Вашому щастю немає меж, Ви можете годинами дивитися на личко свого маляти, прислухатися до його подиху, вдихати солодкий запах найріднішої крихітки. Проте проходять перші адаптаційні тижні і мама починає хотіти сходити в магазин за обновками, в гості  до близьких та друзів, плюс до того необхідно приготовити обід, прибратись –і все це з малюком на руках.

В такі моменти Вам стає необхідна додаткова пара рук і цю функцію зможе виконати слінг, який додасть мобільності молодій мамі .

Слід пам’ятати, що маленькій дитині тісний фізичний контакт з мамою є життєво необхідний, для формування в немовляти відчуття захищеності. Саме на руках матусі дитя формує основні базові відчуття: безпеки, тепла, вчиться довіряти, що є  дуже важливим для формування психіки.

Але при потребі звільнити руки, не відриваючи малюка від себе, допоможе чудова переноска –слінг.

Щоб правильно вибрати слінг необхідно знати особливості фізіології малюка

1.Хребет у малюків з народження нагадує дугу чи букву «С», тому мамі необхідно підтримувати голову і спинку, а в слінгу стежити, щоб голівка знаходилась на одному рівні з тілом. Крім того, для немовляти найбільш природною є поза «ембріона», отже при виборі переноски вибираємо таку, в якій буде можливим зберегти положення хребта заокругленим, а малюк буде притиснутий до мами в позі «жабки» чи «ембріона»

 

 

 

 

 

ОБЕРЕЖНО:

Різноманітні кенгуру та  «слінги на досках» не дають можливість підтримувати спину малюка у фізіологічному зігнутому стані ні в горизонтальному, ні в вертикальному положенні і є небезпечними. Пам’ятайте, що голова малюка має знаходитись на одній лінії з хребтом, а підборіддя дитини немає бути притиснуте до грудної клітки, оскільки це може утруднювати дихання.

БЕЗПЕЧНО:

До фізіологічних пристосувань відносяться тканині слінги: слінг з кільцями, слінги-шарфи, май-слінги, фізіологічні (ергономічні)рюкзаки.

Для немовлят найзручнішими переносками є слінг з кільцями та слінг-шарф,  в яких можна носити як в горизонтальному так і в вертикальному положеннях, вага малюка у них розподіляється рівномірно.

Слінго-шарфи шиють із натуральних тканин, які мають спеціальне плетення, яке тягнеться виключно по діагоналі. Такі шарфи найкраще розподіляють вагу дитини та дають можливість носити дітей до 2-х річного віку.

 

В вертикальному положенні малюка можна носити в позі «ембріона»- ніжками всередину, поки не зникне вроджений тонус, а після 1,5місяця виводити назовні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слінг з кільцями –шиють як із шарфових тканин, так і простих тканин: льон, бязь. Слінг з кільцями регулюється завдяки наявності кільця, в ньому можна носити малюка як вертикально, так і горизонтально, є можливість непомітно погодувати грудьми в будь-якому громадському місці. Особливістю слінга з кільцями є нерівномірний розподіл ваги на спину й плече мами, тому варто змінювати почергово плечі, що важливо як для мами, так і для рівномірного розвитку м’язів малюка.

 

 

 

 

 

 

Май-слінг варто вибирати із шарфової чи натуральної м’якої тканини, і використовувати як доповнення до слінгу з кільцями, через зручність носіння у вертикальному  положенні. Проте слід пам’ятати, що лямки май-слінга, мають перехрещуватись на спинці дитини, підтримуючи її та притягуючи до мами, а вузли зав’язуються на спині мами. Є можливість носити малюка горизонтально в позі «люльки».

 

 

 

 

 

 

Ергономічний рюкзак – переноска для малюків з 5-6місяців, тобто коли малюк починає сідати, оскільки є конструкцією, яка не пристосовується під малюка. Правильною посадкою є  "позиція М": ніжки зігнуті і розведені назовні, під ніжками малюка підтримує слінг, колінка вище ягодиць. Тому слід пам’ятати, що в рюкзак, на відмінну від слінгу, не підрегулюється, він або підходить Вашій дитині, або ні.